Dzisiaj jest wtorek, 28 maj 2024 r., 149 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzecia rocznica śmierci Tomasza Wróbla - wspomnienie

Dziś w trzecią rocznicę śmierci wspominamy Tomasza Wróbla – Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej w Radomiu.

 

Prezes Tomasz był zawsze dla nas wzorem do naśladowania. Jako przewodniczący KS Radom zawsze wierzył w swoich sędziów, a oni wiedzieli, że mogą wyciągnąć do Niego rękę z prośbą o pomoc. Nigdy nie odmawiał nikomu w potrzebie. Był człowiekiem stanowczym, rozważnym, umiał się zachować w każdej sytuacji. Nigdy nie był obojętny na krzywdę drugiego człowieka. Chociaż nie zawsze pokazywał emocje, to wiedzieliśmy, że jako organizacja jesteśmy dla Niego bardzo ważni.

 

 

Prezes Tomasz był naszym nauczycielem, mentorem, ale i przyjacielem. Zawsze mierzył wysoko. Powtarzał, że trzeba ryzykować, aby móc wznieść się na wyżyny. To dzięki Jego osobie organizacja stała się silna. Była Jego oczkiem w głowie. Stworzył nam nie tylko miejsce gdzie mogliśmy spełniać swoje marzenia i realizować pasje, ale także - drugi dom. Bo właśnie tak się w niej czujemy. Jak w domu, pełnym wsparcia i zrozumienia.

 

 

Wszystko co robił i jak prowadził organizację było zawsze pokierowane jej dobrem. Motywował wszystkich i ich wspierał. Te wszystkie chwile, które mogliśmy przeżyć z Prezesem Tomkiem na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Z pewnością możemy uważać Go za wzór do naśladowania.

 

 

Chociaż nie ma Cię już przy nas Prezesie Tomku, zawsze będziemy czuć Twoją obecność oraz wsparcie. Dzięki wspomnieniom zawsze będziesz blisko i pamięć o Tobie nigdy nie zniknie, a Twoja nauka na zawsze pozostanie w naszych sercach…

 

 (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 17-08-2023)
Obsada sędziowska PP runda 2

Poniżej znajduje się komunikat referenta ds. obsady. Przypominamy wszystkim sędziom o obowiązku akceptacji meczów w systemie PZPN24.

 

Pobierz obsadę (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 15-08-2023)
Obsada sędziowska kolejka I; 12-13.08.2023 - aktualizacja

Poniżej znajduje się komunikat referenta ds. obsady. Przypominamy wszystkim sędziom o obowiązku akceptacji meczów w systemie PZPN24.

 

Pobierz obsadę (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 10-08-2023)
Komunikat Referenta ds. finansowych
Niżej wymienione osoby proszone są o kontakt z kol. Arturem Badowskim - Referentem ds. finansowych.
 
- Banaczek Kacper,
- Banasik Kacper,
- Borkowski Mariusz,
- Dolega Kacper,
- Erbel Paulina,
- Janik Wojciech,
- Lubecki Adam,
- Maciejewski Grzegorz,
- Pawluczuk Szymon,
- Pawluk Jan,
- Połosa Milena,
- Rojek Patryk,
- Smoliński Tomasz,
- Sochaj Marcin,
- Suwała Łukasz,
- Szewczyk Rafał.


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 08-08-2023)
Co ty gwiżdżesz?! Analiza #60

W naszym cyklu „Co ty gwiżdżesz?!” chcemy pomóc porozumieć się wszystkim ludziom interesującym się futbolem: sędziom, zawodnikom, trenerom i kibicom. Przepisy Gry ewoluują, zmieniają się interpretacje – naprawdę warto być na czasie! Oto kolejna ciekawa sytuacja z Ekstraklasy.Czytaj więcej (kategoria3: Wydział Sędziowski, dodano2: 08-08-2023, odsłon: 564)
Obsada sędziowska Puchar Polski runda 1 - aktualizacja

Poniżej znajduje się komunikat referenta ds. obsady. Przypominamy wszystkim sędziom o obowiązku akceptacji meczów w systemie PZPN24.

 

Pobierz obsadę (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 03-08-2023)
Co ty gwiżdżesz?! Analiza #59

Piłkarskie wakacje są zawsze krótkie… Najwyższe ligi już wróciły do gry, wracamy więc i my z naszym cyklem „Co ty gwiżdżesz?!”. Na początek ciekawa sytuacja z pierwszego weekendu nowego sezonu.Czytaj więcej (kategoria3: Wydział Sędziowski, dodano2: 31-07-2023, odsłon: 490)
Zmiany w Przepisach Gry

IFAB (International Football Association Board) to organizacja zajmująca się tworzeniem oraz nowelizacją Przepisów Gry.

W nadchodzącym sezonie zmiany będą dotyczyły m.in:

  • rozmyślności zagrania przy spalony,
  • dodatkowej osoby/osób na polu gry, gdy bramka jest zdobyta,
  • kompensacji utraconego czasu gry.

Poniżej znajduje się link z najważniejszymi zmianami. Wszystkie zmiany obowiązują od 1 lipca 2023.

 

Pobierz(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 30-06-2023)
Szkolenie plenarne sędziów KS Radom

W dniach 23-24.06.2023 odbył się kurs egzaminacyjno-szkoleniowy dla sędziów i obserwatorów Komisji Sędziowskiej w Radomiu. Było to ważne wydarzenie dla całego środowiska sędziowskiego ziemi radomskiej, ponieważ po 16 latach udało się powrócić do tradycji szkoleń i egzaminów plenarnych.

 

 

W piątek (23.06) na Stadionie Miejskim w Pionkach w godzinach 16-18  sędziowie mierzyli się z egzaminem kondycyjnym. Test miał za zadanie sprawdzić wydolności sędziów przy dużej intensywności. Były to tzw. interwały – bieg i chód na przemian. Sędziowie na zaliczenie musieli pokonać 10 okrążeń  ( 40x75m biegu w czasie 15s. i 40x25m chodu w czasie 20s). Arbitrzy liczący się do awansu musieli pokonać 12 okrążeń. Nad wszystkim czuwał Grzegorz Krzosek – trener przygotowania fizycznego sędziów FIFA, UEFA i PZPN, wraz z komisją szkoleniową KS Radom.

 

Po zakończonych testach  o godzinie 19:30 w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Siczkach rozpoczęło się spotkanie integracyjne, gdzie przewodniczący Komisji Sędziowskiej w Radomiu – Daniel Maciejewski podsumował cały sezon 2022/2023. Na wstępie przewodniczący przywitał licznie przybyłych gości i przypomniał młodym arbitrom dorobek sędziowski, tych osób, bez których organizacja sędziowska w Radomiu nie byłaby tu gdzie jest. A byli to: wiceprzewodniczący MZPN ds. sędziowskich – Sławomir Stempniewski, Kazimierz Gilewski, Grzegorz Gilewski, Mariusz Posuniak, Marek Włodarski, Paweł Kobyłecki oraz Piotr Aleksandrowicz. Tak jak zaznaczył Daniel w swoim wystąpieniu „Nie można budować przyszłości organizacji, nie pamiętając o jej przeszłości”. I tak też było w tym dniu. Przeszłość spotkała się z teraźniejszością, aby móc wspólnie zbudować przyszłość…

 

 

Po wystąpieniach i przemówieniach nadeszła „luźniejsza” chwila, a więc wspólny grill i rozmowy na tematy sędziowskie i nie tylko. Każdy mógł porozmawiać ze sobą nieco dłużej niż zazwyczaj przy okazji wyjazdu na mecz. A jest to tak ważne, aby móc skonsolidować środowisko sędziowskie i zbudować wspólny kolektyw na przyszłość.

 

Sobota (24.06) to od godziny 8.00 wspólne śniadanie i wyczekiwanie na test pisemny. Ten rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Sędziowie i obserwatorzy zmierzyli się z testem ze znajomości z Przepisów Gry. Następnie o godzinie 10:00 rozpoczęło się szkolenie filmowe. Uczestnicy musieli na forum omówić klipy i uzasadnić merytorycznie, podając odpowiednie kryteria swoją decyzję. O godzinie 11:00 nastąpiło podsumowanie kursu egzaminacyjno-szkoleniowego. Podsumowano Program Mentorski, którego pierwsza edycja zakończyła się wraz z sezonem 2022/2023. Wszyscy uczestnicy programu otrzymali pamiątkowe zaświadczenia. Od tego momentu zostali wypuszczeni na „głęboką wodę” wyposażeni w wiedzę teoretyczną i praktyczną, która ma im pomóc w dalszym rozwoju sędziowskim. Podziękowano także Sławomirowi Pipczyńskiemu – prezesowi firmy Tech-Master, a jednocześnie obserwatorowi S.C. Kolega Sławek jako mecenas chętnie wspierał finansowo wszystkie inicjatywy związane z Programem Mentorskim.

 

 

Wręczono także statuetki sędziom, którzy awansowali do wyższych klas rozgrywkowych na poziomie radomskiej delegatury MZPN. Na koniec podziękowano koledze Łukaszowi Aleksandrowiczowi bez którego nie byłoby możliwe zorganizowanie takiego wydarzenia jakim był kurs egzaminacyjno-szkoleniowy. To dzięki Łukaszowi jego zaangażowaniu i poświęceniu mogliśmy w tak świetnych warunkach spędzić tyle czasu.

 

 

Mamy nadzieję, że to dopiero początek cyklicznych kursów egzaminacyjno-szkoleniowych. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejny kurs i zapewniamy, że to będą niezapomniane chwile, które przejdą do legendy…  

 

GALERIA ZDJĘĆ(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 27-06-2023)
Sędziowska jedenastka #5. Tym razem Artur Badowski
Tym razem w ogniu pytań Artur Badowski, wieloletni arbiter.
1. W którym roku skończyłeś kurs sędziowski? 
"Kurs sędziowski skończyłem w kwietniu 1994 roku. Miałem 17 lat. Asystentem szczebla centralnego byłem od roku 2008 do 2014 ."
 
2.Dlaczego zdecydowałeś się pójść na kurs? 
 "Zawsze interesowała mnie piłka nożna. Od 7 roku życia chodziłem na mecze Radomiaka (grał w ówczesnej I lidze w sezonie 84/85). Na kurs sędziowski namówił mnie Cezary Kostrzewa i tak się zaczęło, ta przygoda trwa do dziś. "
 
3.Czy grałeś gdzieś wcześniej w piłkę? 
"Byłem na kilkunastu treningach Radomiaka, ale moje umiejętności były niewystarczające. Teraz sędziuję i przynosi mi to wiele frajdy."
 
4. Mecz, który najbardziej zapadł Ci w pamięć? 
"Zdecydowanie mecz ówczesnej II ligii ( obecnie pierwszej) KSZO Ostrowiec – Górnik Łęczna. Na trybunach 6 tysięcy kibiców, a był to mój drugi mecz w tej klasie rozgrywkowej. Stresik trochę mną targał, ale poradziłem sobie bardzo dobrze. KSZO wygrał 1:0, a bramkę w 5 minucie strzelił Rafał Lasocki - późniejszy reprezentant kraju. Na boisku występowali tacy piłkarze jak: Janusz Jojko, Bogdan Pikuta, Piotr Stokowiec, Sławomir Nazaruk, Tadeusz Krawiec, Dariusz Pietrasiak. Na ławkach trenerskich Władysław Łach i Włodzimierz Gąsior... było bardzo „gorąco” "
 
5.Jaki mecz jest Twoim marzeniem? Na jakim stadionie? 
"Oczywiście nie jest to do zrealizowania, ale najbardziej chciałbym posędziować Barcelonie na Camp Nou przy komplecie widzów. Także mecz Radomiaka na nowym stadionie oczywiście przy pełnych trybunach. "
 
6.Jaki jest Twój ulubiony sędzia? 
 "Moim ulubionym sędzią był Anders Frisk. Podobało mi się u niego takie dość „luźne” podejście do zawodów, a jednocześnie był bardzo stanowczy. Drugim był Mario van der Ende, nie miał sylwetki sportowca/sędziego, jednak u wszystkich piłkarzy miał wielki szacunek. Z polskich sędziów zawsze podziwiałem kolegę Mariusza Posuniaka. Swoim uśmiechem i umiętnościami przekonywał wszystkich zawodników do trafności swoich decyzji."
 
7.Czym zajmujesz się na co dzień? 
"Od 20 lat pracuje w zagranicznym koncernie. Zajmuję się współpracą z kluczowymi klientami."
 
8.Czy chciałbyś zostać obserwatorem? 
"Obecnie raczej bym nie chciał... lecz pewnie kiedyś się to stanie. Wolę jednak sędziować !"
 
9.Co chciałbyś zmienić w przepisach gry? 
"Chyba tak jak wszyscy - kontrowersje związane z zagraniem bądź nie piłki ręką. Przepisy są zmieniane niemal w każdym roku i to powoduje bardzo duże zamieszanie. Podobna sytuacja jest ze spalonym, lecz w dużo mniejszym wymiarze."
 
10.Zabawna historia, która spotkała Cię na sędziowskiej drodze? 
"Zabawnych historii było mnóstwo, lecz nie wszystkie nadają się do publikacji. Wybiorę taką trochę inną sytuację. Mecz II ligi pomiędzy MKS Kluczbork – Błękitni Stargard mamy końcówkę rozgrywek i gospodarze są w strefie spadkowej. Sam koniec meczu i gospodarze przegrywają 1:2.
Goście grają bardzo „na czas” co chwila udając kontuzję i wzywając pomoc medyczną. Ławka gospodarzy strasznie protestuje przeciwko takiemu zachowaniu. Następuje 90 minuta i znów zawodnik gości leży na boisku i prosi pomoc medyczną. Kolega Sławek Pipczyński wzywa pomoc i nakazuje zawodnikowi opuścić boisko. Ten ledwo je opuścił i już był gotowy do gry. To był jeden z pierwszych meczów, gdzie sędziowaliśmy w zestawach. Na „słuchawce” słyszymy od sędziego technicznego „wpuście go”, na co Sławek mówi „niech czeka na lepszy moment”. Doliczone było 5 minut, a ten zawodnik stał za linią ok. 4 minut. Cała „ławka gości” szalała ze złości ! Techniczny nie mógł już sobie z nimi poradzić i prosił o wpuszczenie zawodnika. Sławek konsekwentnie odmawiał. W słuchawkach już padały „ostre” słowa, które nie nadają się do cytowania. Obserwator po meczu powiedział, że nasze zachowanie było wzorowe. Nie daliśmy się nabrać na ich nieczyste zagrywki. "
 
 
11. Jak zachęciłbyś kogoś do pójścia na kurs sędziowski? 
"Sędziowanie to więcej niż przygoda. Ktoś, kto lubi piłkę, a z różnych powodów nie może się spełniać grając, to może spróbować sędziować. Można poznać wielu ciekawych ludzi, a jednocześnie cały czas być obok swojej ulubionej dyscypliny sportu. "


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 27-06-2023)
ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Santander Bank Polska S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 9 - 17

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Adres: ul Puławska 111 A lok. 50
02-707 Warszawa
Telefon:    22 827-58-74
22 827-40-68
E-mail: mazowiecki@zpn.pl

Numer konta Mazowieckiego ZPN:
PKO Bank Polski S.A.

XV O/Warszawa
09 1020 1156 0000 7102 0058 4136

KOMUNIKATY
Poniżej przekazujemy link służący zgłoszeniom drużyn do rozgrywe...

Na Mazowszu, w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, zai...

Firma Kahlenberg przygotowała specjalny program Ubezpieczeń NNW ...

Przypominamy, że ju z 7 czerwca 2024 r. odbędzie się Walne Zgrom...

Wielkimi krokami zbliża nam się inauguracja rundy wiosennej w na...
KALENDARIUM
maj, 2024
pnwtśrczptsbnd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.