Dzisiaj jest piątek, 18 październik 2019 r., 291 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posiedzenie zarządu Komisji Sędziowskiej

Przewodniczący Komisji Sędziowskiej zawiadamia, że w dniu 6.08.2019 (wtorek) o godzinie 15:00 w WSH odbędzie się posiedzenie zarządu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 05-08-2019)
Zmiany w przepisach. Szkolenie dla trenerów, prezesów, kierowników!
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu informuje, że w dniu 6.08.2019 r (wtorek) o godzinie 17:00 w WSH w Radomiu (ul.
Traugutta 61)  odbędzie się  szkolenie na temat zmian w Przepisach Gry obowiązujących od sezonu 2019/20. Omówione będą również najważniejsze kwestie regulaminowe i organizacyjne związane z nowym sezonem rozgrywkowym.
Serdecznie zapraszamy wszystkich prezesów klubów, kierowników drużyn i trenerów do uczestnictwa w szkoleniu.
 


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 31-07-2019)
Wejściówki dla sędziów

Sędziowie chętni do uzyskania bezpłatnych wejsciówek na mecze Radomiaka, proszeni są o potwierdzenie swojej chęci uczestnictwa do kol. Łukasza Aleksandrowicza (606589801)  najpóźniej do środy godz. 20:00 przed planowanym meczem.  Koledze Łukaszowi należy podać Imię, Nazwisko oraz numer PESEL. Na podstawie tych danych, sędziowie otrzymają bilety, które będzię można odebrać w depozycie (obok kas biletowych) w dniu meczu. Liczba miejsc jest ograniczona.(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 30-07-2019)
Licencje sędziowskie

Wszystkie licencje sędziowskie są do odbioru w biurze Mazowieckie Związku Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu. Decyzja odnośnie wejsciówek dla  sędziów na mecze RKS Radomiak, zostanie podana w najbliższym czasie. (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 24-07-2019)
Zmiany w Przepisach Gry 2019/2020

Najważniejsze zmiany w Przepisach Gry 2019/2020

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany, jakie zaszły w Przepisach Gry. Zachęcamy wszystkich działaczy klubowych, trenerów oraz zawodników do zapoznania się z nimi.

 

Zagranie piłki ręką: tak jak to było dotychczas - każde rozmyślne zagranie, bądź dotknięcie piłki ręką będzie przewinieniem. Zazwyczaj przewinienie będzie również wtedy, gdy piłka dotknie ręki, która w nienaturalny sposób powiększyła obrys ciała, lub ręki, która znajdowała się powyżej tzw. obręczy barkowej (chyba, że wcześniej zawodnik rozmyślnie zagra piłkę inną "dozwoloną" częścią ciała). W tych dwóch przypadkach przewinienie będzie miało miejsce również wtedy, kiedy zanim piłka dotknęła rękę, została zagrana głową, bądź ciałem przez innego zawodnika znajdującego się w bliskiej odległości.

Przewinieniem nie będzie zazwyczaj ukarane, gdy piłka dotknie ręki/ramienia zawodnika bezpośrednio po kontakcie z inną częścią ciała tego zawodnika, bądź innego zawodnika, który przebywa w bliskiej odległości (jako, że wtedy nie ma niemal możliwości uniknięcia tego kontaktu). Przewinieniem nie będzie również, gdy piłka trafi w rękę znajdującą się blisko ciała i nie powiększającej obrysu w sposób nienaturalny, oraz gdy zawodnik upada (względnie wykonuje wślizg) i piłka trafia w rękę, która służy mu do podtrzymania ciała i nie jest nienaturalnie wyciągnięta.

Istotną zmianą jest również fakt, iż przewinienie zawsze będzie odgwizdane, gdy zawodnik po kontakcie piłki z ręką (nawet przypadkowym) wejdzie w jej posiadanie/kontrolę i następnie zdobędzie bramkę na przeciwniku, bądź stworzy realną szansę na zdobycie bramki, oraz gdy bezpośrednio po kontakcie piłki z ręką zdobędzie bramkę. Jest to odpowiedź na postulaty środowiska piłkarskiego mówiące iż "nie chcemy bramek zdobytych ręką".

Za każde naruszenie przepisów w związku z zagraniem piłki ręką gra wznowiona zostanie rzutem wolnym bezpośrednim, bądź rzutem karnym, jeśli przewinienie będzie miało miejsce w polu karnym. Wyjątkiem od tej sytuacji, jest przypadek, kiedy to bramkarz dalekim wyrzutem zdobędzie bramkę na przeciwniku - wtedy sędzia nie uzna bramki (jako zdobytej de facto ręką), a grę wznowi rzutem od bramki.

Przewinie bramkarza: Jeżeli bramkarz we własnym polu karnym w sposób niedozwolony zagra piłkę, zostanie podyktowany rzut wolny pośredni, lecz przeciw bramkarzowi nie zostaną wyciągnięte żadne sankcje dyscyplinarne. Dopisane zostało również, że jeśli bramkarz podejmie ewidentną próbę kopnięcia piłki podanej przez współpartnera i próba ta nie powiedzie się, to może złapać piłkę w ręce (w przypadku tzw. kiksu).

Rzut sędziowski: Jeżeli sędzia przerwie grę, a gra musi zostać wznowiona rzutem sędziowskim, to piłkę otrzyma drużyna, która w momencie przerwania gry była w jej posiadaniu, a gra zostanie wznowiona w miejscu, w którym po raz ostatni futbolówka została dotknięta. Podczas wykonywania rzutu w pobliżu sędziego może znajdować się tylko jeden zawodnik, zaś pozostali w odległości min. 4 metrów od piłki. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sędzia przerwie grę, a piłka znajdowała się (lub po raz ostatni została dotknięta) w polu karnym. Wtedy piłka zostaje opuszczona bezpośrednio dla bramkarza drużyny broniącej.

Zmianie ulega też temat dotknięcia piłki przez sędziego. Jeżeli piłka dotknie sędziego i w efekcie tego zdarzenia drużyna rozpocznie korzystny atak, piłka wpadnie bezpośrednio do bramki, bądź zmieni się drużyna, która posiadała piłkę, to gra zostanie wznowiona właśnie rzutem sędziowskim.

Wznowienie gry: Drobne zmiany nastąpiły też w innych metodach wznawiania gry. Piłka nie musi już opuszczać pola karnego, aby być w grze podczas wykonywania rzutów wolnych z "szesnastki", bądź rzutów od bramki. Jednakże przeciwnicy do momentu powrotu piłki do gry w dalszym ciągu muszą pozostawać poza polem karnym i nie mogą w nie wbiegać (chyba, że nie ma wpływu na grę, to sędzia zezwoli na kontynuowanie). Podczas wykonywania rzutów wolnych, przy których przeciwnicy ustawiają mur składający się z trzech, lub więcej zawodników, wszyscy zawodnicy drużyny atakującej muszą znajdować się minimum 1 m od tak utworzonego muru do momentu aż piłka będzie w grze. Naruszenie tego przepisu będzie skutkowało konsekwencją w postaci rzutu wolnego pośredniego dla obrońców. Podczas wrzutów natomiast zawodnicy drużyny broniącej muszą znajdować się w odległości min. 2 metrów od miejsca na linii bocznej, z którego zostanie wznowiona gra.

Rzut karny: Podczas wykonywania rzutu karnego do momentu zagrania piłki bramkarz drużyny broniącej musi mieć przynajmniej część jednej stopy na linii bramkowej (co w praktyce i tak było już teraz preferowane). Zanim piłka znajdzie się w grze, bramkarz nie może dotykać poprzeczki, słupków, ani siatki bramkowej i te nie powinny się ruszać.

Kontuzje: Jeżeli kontuzji ulegnie zawodnik, który ma wykonywać rzut karny, to nie musi on opuszczać boiska po wezwaniu do niego pomocy medycznej.

Rozpoczęcie gry: Zmiany zaszły także w elemencie losowania. Od teraz kapitan wygrywający losowanie może wybrać, czy jego drużyna będzie rozpoczynała mecz, a przeciwnicy wybiorą stronę, bądź odwrotnie.

Wymiana zawodników: Według aktualnie obowiązujących przepisów zawodnik podczas wymiany musi opuścić pole gry w najbliższym miejscu przez linię boczną, bądź bramkową oraz jak najszybciej udać się do strefy technicznej lub szatni.

Sankcje dyscyplinarne dla osób funkcyjnych:  Osoby przebywające w strefie technicznej mogą być teraz napomniane żółtą kartką, bądź wykluczone z gry czerwoną kartką zamiast polityki tzw. trzech kroków. Jeżeli sędzia nie jest w stanie ustalić winnej osoby kartką ukarany zostanie najwyższy rangą trener obecny w strefie technicznej. Czerwona kartka skutkuje pozbawieniem przywileju zasiadania w strefie technicznej osoby funkcyjnej.

Wstrzymanie wznowienia gry w celu udzielenia kary indywidualnej: Ciekawą zmianą jest możliwość wstrzymania pokazywania kartki przez sędziego, gdy drużyna poszkodowana szybko wznowi grę i będzie w sytuacji klarownej do zdobycia bramki. Wtedy sędzia ukaże winnego zawodnika dopiero po akcji, a jeżeli przewinienie miało charakter pozbawienia drużyny przeciwnej realnej szansy na zdobycie bramki, to winny zawodnik zostanie tylko napomniany (ponieważ realna szansa de facto trwała nadal).

Napomnienie zawodnika podczas fetowania zdobycia bramki:  Potwierdzono, że żółta kartka za nieprzepisowe fetowanie bramki zostaje utrzymana, nawet jeżeli ta bramka nie zostaje uznana.

Rzut wolny pośredni: Za każde przewinienie werbalne dyktowany będzie rzut wolny pośredni. (jako, że nie dochodzi do fizycznego kontaktu.(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 13-07-2019)
Komunikat Zarządu KS Radom

1. Zarząd KS Radom informuje, że pierwsze szkolenie  w sezonie 2019/2020 odbędzie się w dniu 6.08.2019 o godzinie  17:00 w WSH. Pełny plan szkolenia dla sędziów, zostanie umieszczony na stronie w późniejszym czasie.

 

2. Egzaminy sędziowskie na sezon 2019/2020 odbędą się : 26.08.2019 (poniedziałek) - egzamin kondycyjny na stadionie w Pionkach,  27.08.2019 (wtorek) - egzamin pisemny, który zostanie przeprowadzony po szkoleniu. Dokładny harmonogram egzaminów pojawi się w poźniejszym czasie. 

 

3. Przypominamy, że od sezonu 2019/2020 obowiązują nowe przepisy. W linku do poprania, znajduje się najnowsza wersja przepisów, która obowiązuje wszystkich sędziów.  (pobierz przepisy)

 

4. Lista sędziów ROZPN sezon 2019/2020 (pobierz)

 

Ex. Kobiet

 1. Płaskocińska Agnieszka

III liga

 1. Chrząstek Norbert - awans

IV liga

 1. Borkowski Michał
 2. Indyka Jakub
 3. Karcz Jakub - awans
 4. Kupidura Łukasz
 5. Posuniak Maciej
 6. Suwała Łukasz

Liga Okręgowa – TOP

 1. Besiński Kamil
 2. Erbel Paulina
 3. Jabłoński Jakub
 4. Kapusta Piotr
 5. Majewski Jakub - awans
 6. Muc Dawid
 7. Sobieraj Paweł
 8. Sochaj Marcin

 

Liga Okręgowa – Amator

 1. Gromek Jarosław
 2. Figarski Tomasz
 3. Głowacki Daniel
 4. Ksyta Tomasz
 5. Łyżwiński Mariusz
 6. Maciejewski Daniel
 7. Molenda Michał
 8. Prokop Piotr
 9. Sobania Daniel – po zaliczeniu egzaminów
 10. Wrochna Michał

 

Klasa A – TOP

 1. Bednarczyk Wojciech - awans
 2. Dobrasiewicz Damian
 3. Elertowicz Patryk
 4. Gołda Jakub
 5. Kupidura Katarzyna
 6. Sieczka Tomasz
 7. Pawłowicz Filip
 8. Piątek Kamil
 9. Rojek Patryk
 10. Wilk Jakub - awans

 

 

Klasa A – Amator

 1. Brzeski Dawid
 2. Kosiński Marcin – po zaliczeniu egzaminów
 3. Piątek Artur
 4. Stani Tomasz
 5. Szewczyk Rafał

 

Klasa B – TOP

 1. Bednarczyk Hubert - awans
 2. Fereniec Kacper - awans
 3. Firlej Mikołaj
 4. Kołtunowicz Damian
 5. Ługowski Sebastian
 6. Maciejewski Grzegorz
 7. Pawluk Jan - awans
 8. Rębiś Wojciech - awans
 9. Smolarczyk Dominik - awans
 10. Stępniewski Kamil - awans
 11. Żyła Adrian - awans

 

Asystenci WS Radom

 1. Adamczyk Konrad
 2. Brzeski Łukasz
 3. Jeżak Dawid
 4. Krawczyk Piotr – po zaliczeniu egzaminów
 5. Łukasiewicz Maria
 6. Marus Jacek
 7. Posuniak Michał

 

Klasa S

 1. Aleksandrowicz Łukasz
 2. Badowski Artur
 3. Birkowski Dariusz
 4. Chyziński Hieronim
 5. Dujko Adam
 6. Dziubiński Tomasz
 7. Fereniec Jarosław
 8. Gałecki Józef
 9. Gierczak Sławomir
 10. Górski Teofil
 11. Gryczka Janusz
 12. Jakubowski Wojciech
 13. Jastrzębski Ireneusz
 14. Kostrzewa Cezary
 15. Krajewski Michał
 16. Lubecki Adam
 17. Łukasiewicz Paweł
 18. Mortka Zbigniew
 19. Pawlak Artur
 20. Pochylski Józef
 21. Posuniak Tomasz
 22. Puton Jarosław
 23. Rafalik Tomasz
 24. Rojek Grzegorz
 25. Stanios Tadeusz
 26. Strzelec Michał
 27. Tryliński Włodzimierz
 28. Warchoł Artur
 29. Wierzbicki Michał
 30. Więczasek Rafał
 31. Wrochna Łukasz
 32. Wnuk Dariusz
 33. Zelga Jacek

 

Klasa P

 1. Banaś Michał
 2. Bednarczyk Marcin
 3. Białczak Filip
 4. Czyżewski Paweł
 5. Durajczyk Damian
 6. Dobrowolska Aleksandra
 7. Gołębiowska Agnieszka
 8. Leszczyński Kacper
 9. Oko Szymon
 10. Ostrowski Mateusz
 11. Piechota Wojciech
 12. Płusa Klaudia
 13. Połosa Milena
 14. Sałbut Weronika
 15. Witkowski Patryk

Klasa K (kurs 2019)

 1. Amanowicz Igor
 2. Barszcz Kamil
 3. Czapka Jakub
 4. Czapka Mirosław
 5. Domagała Maciej
 6. Gałużny Mateusz
 7. Janik Wojciech
 8. Jesionek Grzegorz
 9. Kępka Maciej
 10. Kilianek Oskar
 11. Kupidura Michał
 12. Malec Stanisław
 13. Pawluczuk Szymon
 14. Podsiadły Jakub
 15. Staniszewski Filip
 16. Tarwacki Mateusz
 17. Terkner Mikołaj
 18. Wojtyniak Filip
 19. Wojtyniak Krzysztof

 

Obserwatorzy KS Radom

 1. Śmietanka Łukasz – S.C.
 2. Wróbel Tomasz – S.C.
 3. Maciejewski Daniel – III liga
 4. Zając Anna – S.C. kobiet + IV liga
 5. Cholewa Dariusz
 6. Gryczka Janusz
 7. Puton Jarosław
 8. Siwiec Tomasz

 (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 09-07-2019)
Posiedzenie zarządu Komisji Sędziowskiej

Przewodniczący Komisji Sędziowskiej zawiadamia, że w dniu 4.07.2019 (czwartek) o godzinie 15:00 w ROZPN odbędzie się posiedzenie zarządu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 03-07-2019)
Komunikat dotyczący ekwiwalentów sędziowskich

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z uchwałą Mazowieckiego ZPN o utworzeniu delegatur, Zarząd ROZPN na posiedzeniu w dniu 28.06.2019 roku podjął decyzję o rozliczaniu ekwiwalentów sędziowskich w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 na zasadzie dobrowolności.Czytaj więcej (kategoria3: Wydział Sędziowski, dodano2: 30-06-2019, odsłon: 827)
Referent do spraw obsady sędziowskiej

Informujemy, że Zarząd ROZPN na posiedzeniu w dniu 28.06.2019 roku powołał na funkcję referenta do spraw obsady sędziowskiej kol. Jarosława Gromka. Kolega Jarosław Gromek jest dostępny po godzinie 17.00 pod numerem telefonu: 793700861. Wszystkie sprawy związne ze sparingami należy zgłaszać do referenta obsady. (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 30-06-2019)
Awanse sędziów KS Radom

Zarząd Komisji Sędziowskiej w Radomiu informuje, że awanse uzyskali następujący sędziowie:

 

z IV ligi do III ligi awans uzyskał Norbert Chrząstek,

 

z ligi O do IV ligi awans uzyskał Jakub Karcz,

 

z A klasy do ligi O awans uzyskał Jakub Majewski,

 

z B klasy do A klasy awans uzyskali Wojciech Bednarczyk, Jakub Wilk,

 

z P klasy do B klasy awans uzyskali Hubert Bednarczyk, Kacper Fereniec, Jan Pawluk, Wojciech Rębiś, Dominik Smolarczyk,

Kamil Stępniewski , Adrian Żyła.

 

Wszystkim kolegom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 26-06-2019)
ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Santander Bank Polska S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 9 - 17

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Adres: ul Puławska 111 A lok. 50
02-707 Warszawa
Telefon:    22 827-58-74
22 827-40-68
E-mail: mazowiecki@zpn.pl

Numer konta Mazowieckiego ZPN:
PKO Bank Polski S.A.

XV O/Warszawa
09 1020 1156 0000 7102 0058 4136

KOMUNIKATY
Dziś odbyło sie kolejne posiedzenie Komisji Gier Mazowieckiego Z...

Radomska Delegatura Mazowieckiego Związku PiłkiNożnej informuje,...

Rekordowa frekwencja, fantastyczna pogoda i kawał dobrego futbol...

Od poniedziałku,  5 sierpnia zmieniają się godziny urzędowa...

W rozwinięciu informacji zamieściliśmy wykaz kar przechodzących ...
KALENDARIUM
październik, 2019
pnwtśrczptsbnd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.