Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walne Zgromadzenie - #MuremzaOZPN
Walne Zgromadzenie - #MuremzaOZPN

W piątek popołudniu odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze dalegatów Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. To nie był zwykły zjazd. Przyjechało aż 95 delegatów, czyli prawie 100 procentowa frekwencja. To tylko potwierdza, że kluby są zdeterminowane i chcą razem walczyć o futbolowe okręgi!Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że majowy zjazd, będzie zwykłym standardowym walnym - sprawozdawczym. Wiceprezesi do spraw finansowych - Artur Piechowicz, oraz do spraw organizacyjnych - Sławomir Stempniewski przygotowali szczegółowe sprawozdania z działalności ROZPN. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium za poprzedni rok. Przyjęto też zgodnie budżet na rok następny. Na tym można by zakończyć walne, ale wywołana dyskusja sprawiła, że spotkanie przeciągnęło się do trzech godzin. Wszystko za sprawą niedawnej uchwały jaką podjął Polski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że chodzi o przejęcie rozgrywek przez wojewódzkie związki. Pod pozorem przepisów o RODO. W istocie chodzi o likwidację okręgowych związków piłki nożnej.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU TUTAJPodczas walnego zgromadzenia członków Radomskiego OZPN nie brakowało mocnych komentarzy, wzruszających wypowiedzi, a wielu klubowych działaczy nie kryło oburzenia z powodu nieprzemyślanej decyzji.

- Kluby są zaniepokojne tą sytuacją. Okręg jest nam bardzo potrzebny. Jeżeli utracimy tą podmiotowość, to staniemy się kolejnym numerem w ewidencji PZPN i może doczekamy się na załatwienie jakiejś sprawy, albo i nie. Kto z nas zada sobie trud, aby pojechać na wydział dyscypliny do Warszawy. To nie chodzi o stołki, czy posady. Wszyscy zajmujemy się piłką. Robimy to z zamiłowania. Boję się, że taka uchwała sprawi, że my to zatracimy. Piłkarska rodzina będzie rozbita - mówił Dariusz Sowa z klubu piłkarskiego Jodła Jedlnia Letnisko.  

Łukasz Gębski, przewodniczący do spraw odznaczeń: - PZPN to instytuacja, która stawia się jako wzór. Rzeczywiście jest najbogatsza, zaawansowana adminstracyjnie, ale przykład uchwały wypuszczonej przez ten związek, pokazuje, że to nie było przemyślane. Doprowadzimy do centralizacji futbolu i stracimy tożsamość. To tak jakby w województwie zlikwidować teraz powiaty  ze wszystkim jeździć do Warszawy, do stolicy województwa. Okręg to ludzie. My robimy to wszystko lepiej. Z okazji 100 lecia PZPN naprawdę to utracimy.

Krzysztof Stanik, działacz Orońska był bardzo mocno wzruszony i widać było, że gardło ściska mu głos. Ale mówił głośno i zdecydowanie: - To idiotyczne i niezrozumiałe, jak mozna w sposób chamski i brutalny zniszczyć, to co budowało się wiele lat. Murem za OZPN! Chwała tym, którzy walczą, nie poddajmy się - krzyczał dosadnie działacz Oronki.

Zdaniem Zygmunta Pluty, prezesa Zamłynia mamy jeden z najlepiej działających okręgów w kraju. Uważa, że hasło PZPN "Łaczy nas Piłka", zniekształca działanie związku. Zamiast dbać o rozwój, podejmują uchwałę, której w ogole nie konsultują z nikim.

Marcin Górnik, prezes Centrum Radom: - 20 lat temu miałem 20 lat i zostałem prezesem klubu. Wówczas chyba najmłodszych w regionie, ale ale nie chwalę się tym. Miałem się przez tyle lat od kogo uczyć. Chodzi o prawo do demokracji. Mamy prawo, decydować, kto jest wybrany, kto jest delegatem we władzach wojewódzkich. Kiedy nie będzie okręgu, będziemy mieli do czynienia z typową korporacją.

Sławomir Pietrzyk prezes radomskiego okręgu z dużą radością wsłuchiwał się w głosy wszystkich mówców. Cieszył się, że frekwencja w czasie zjazdu była tak wysoka, bo to tylko dowodzi temu, że klubom zależy bardzo, aby OZPN pozostały w obecnej formule.
- Wasza obecność to wsparcie dla tych którzy jeszcze walczą. Czasami się zastanawiałem, czy jest dla kogo walczyć, ale dzisiejszy zjazd pokazał, że warto się bić. Chcę podziękować prezesom wszystkich OZPN-ów na Mazowszu. Można się zastanawiać co miał na myśli PZPN realizując tą uchwałę. Dobrze, że w Radomiu rozpoczęliśmy tą bitwę, bo Radom znowu pojazuje, że walczy. Dziś spotykamy się ponad podziałami. Wspólnie siadamy i rozmawiamy. PZPN mówi, że będzie łatwiej i taniej. Jeśli rzeczywiście tak będzie to ja jestem pierwszy, żeby tak było, ale czy rzeczywiście tak będzie? Mam wątpliwości - powiedział prezes Sławomir Pietrzyk. 

 

#MuremzaOZPN

 

 

   


adminer, 17-05-2019


ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Santander Bank Polska S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 8 - 16

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Adres: ul Puławska 111 A lok. 50
02-707 Warszawa
Telefon:    22 827-58-74
22 827-40-68
E-mail: mazowiecki@zpn.pl

Numer konta Mazowieckiego ZPN:
PKO Bank Polski S.A.

XV O/Warszawa
09 1020 1156 0000 7102 0058 4136

KOMUNIKATY
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z sytuac...

Od 1 marca siedziba radomskiej delegatury Mazowieckiego Związku ...

W dziale DO POBRANIA zamieściliśmy podział lig młodzieżowych na ...

Informujemy, że wraz z końcem rundy jesiennej, aż do końca luteg...

Dziś odbyło sie kolejne posiedzenie Komisji Gier Mazowieckiego Z...
KALENDARIUM
czerwiec, 2020
pnwtśrczptsbnd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.