Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Gumulak wciąż potrzebuje pomocy
Krzysztof Gumulak wciąż potrzebuje pomocy

Krzysztof Gumulak, piłkarz Oronki Orońsko wybudził się ze śpiączki. To wielka sprawa dla jego rodziny i całego futbolowego środowiska. Wciąż jednak potrzebuje pomocy, bo rehabilitacja przekracza finansowe możliwości rodziny - donosi echodnia.euFeralny mecz miał miejsce w czerwcu w Siennie. Miejscowy Zawisza podejmował Oronkę Orońsko. W pierwszej połowie Krzysztof Gumulak, obrońca gości odbił piłkę głową i padł nieprzytomny na murawę. Doznał stłuczenia mózgu i zapadł w śpiączkę. Przez wiele miesięcy nie wiadomo było, czy wróci do zdrowia. Rodzina szukała pomocy u najlepszych lekarzy, piłkarz przez jakiś czas przebywał w specjalistycznej klinice w Bydgoszczy. Tylko nieliczni dawali mu szansę na to, że będzie wracać do zdrowia.

STAŁ SIĘ CUD
Całkiem niedawno stał się cud i Krzysztof Gumulak wybudził się ze śpiączki.
- Bardzo dobrze przebiega rehabilitacja. Krzysztof ma coraz mocniejsze kończyny, jest coraz silniejszy. Rehabilitanci już sadzają go na wózek inwalidzki, pionizują i fizycznie wygląda to coraz lepiej. Gorzej na razie jest ze świadomością. Tutaj ma coraz więcej przebłysków, ale do odzyskania pełnej sprawności umysłowej jest daleka droga. Trzeba być dobrej myśli i być cierpliwym – mówi z uśmiechem Ewelina Suligowska, siostra piłkarza z Orońska.

LUDZIE MAJĄ SERCE
700 zł tygodniowo – tyle obecnie kosztuje rehabilitacja Krzysztofa Gumulaka. Jego żona przebywa na macierzyńskim. W listopadzie na świecie pojawił się Grześ, drugie dziecko państwa Gumulaków.
- Nadal potrzebujemy wsparcia, ale dziękujemy tym, którzy już pomogli. Ludzie naprawdę okazali serce. Wielu mieszkańców Orońska pomagało zupełnie bezinteresownie, dokładali się piłkarze przeróżnych klubów, organizowali zbiórki. Na pewno będzie też jakaś pomoc z jednego procenta przekazanego na leczenie Krzysztofa – dodaje Ewelina Suligowska.

MECZ Z PUSZKĄ DLA KRZYSZTOFA
8 marca piłkarze radomskiej Broni zagrają pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej. Podejmą Start Otwock, a na trybunach przeprowadzana będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Krzysztofa Gumulaka. W poprzednim sezonie właśnie w Broni występował brat cioteczny Gumulaka, Kamil Czarnecki.
- Już wcześniej planowaliśmy przeprowadzenie takiej zbiórki. Tym bardziej cieszymy się, że Krzysztof wybudził się i możemy pomóc w rehabilitacji. Na trybunach z puszkami chodzić będą nasi piłkarze z rocznika 2003. Dlatego już teraz apeluję do kibiców, aby pomogli na tyle na ile mogą – mówi Tomasz Dziubiński, trener Broni.

 

Źródło: echodnia.eu

Mamy nadzieję, że środowisko futbolowe podobnie jak jesienią, tak i teraz nie zawiedzie i wszyscy pomożemy Krzysztofowi i jego rodzinie.adminer, 27-02-2014

ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Bank Zachodni WBK S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 9 - 17

KOMUNIKATY
Informujemy, że 27 czerwca, czyli w najbliższą środę, biuro nasz...

Ponieważ czas mija, Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przyp...

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przypomina o zgłoszeniu d...

Zapraszamy do udziału w turnieju piłkarskim: Minimundial „...

W związku z wejście w życie nowych przepisów regulujących...
KALENDARIUM
czerwiec, 2018
pnwtśrczptsbnd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.